به علت نوسانات نرخ ارز قیمتهای موجود در سایت قطعی نمی باشد.
لطفا" برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

فانکشن ژنراتور و سیگنال ژنراتور

فانکشن ژنراتور و سیگنال ژنراتور

فانکشن ژنراتور چیست؟
ژنراتور هایی که در رنج فرکانسی 1 مگاهرتز (AF ) شکل موج های مختلفی از جمله سینوسی، مربعی، دندان اره ای و مثلثی ایجاد می کنند فانکشن ژنراتور نام دارند.

سیگنال ژنراتور چیست؟
دستگاهی که قادر به تولید سیگنالها یا امواج الکترونیکی با مقدار دامنه ( ولتاژ ) و فرکانس مورد نظر ما میباشد و برای وارد کردن به مدار و دیگر کارها آن را به خروجی میفرستد سیگنال ژنراتور نامیده میشود.

از نظر محدوده ی فرکانسی که ژنراتورهای امواج تولید میکنند دسته بندی به شرح زیر میباشد.
•   ژنراتوری که در رنج فرکانسی 1 مگاهرتز یعنی AF شکل سیگنال ها یا موجهای مختلفی مثل سینوسی ، مربعی ، دندان اره ای و مثلثی میسازند.
•   ژنراتور RF رادیویی قادر است سیگنال های سینوسی را نهایتا تا فرکانس 150 مگا هرتز ایجاد کند.
•   ژنراتور AF ، سیگنال های مربعی و سینوسی را تا فرکانس1 مگاهرتز ایجاد میکند.
•  ژنراتور های سنکرون یک نمونه از فرکانس یا ولتاژ را دریافت میکند و مثل آن را برای ما تولید میکند.

چگونگی کار با فانکشن ژنراتور یا سیگنال ژنراتور :
ابتدا فانکشن ژنراتور یا سیگنال ژنراتور را روشن میکنیم ،بوسیله دکمه متغیری که برای فرکانس تعبیه شده رنج فرکانس مورد توجه خود را تعیین میکنیم و با ولومی که برای تغییر فرکانس تعبیه شده مقدار فرکانس را دقیق تنظیم میکنیم ، در قدم بعدی باید نوع امواج یا سیگنال مورد نظر که میتواند یکی از امواج سینوسی ، مربعی ، دندان اره ای و . . . . باشد را از طریق دکمه های مربوطه بر میگزینیم . در قسمت آخر باید مقدار ولتاژ یا دامنه پیک تا پیک را تنظیم کنیم که باید از کلید مربوط به آن تنظیمش کنیم ، سپس میتوان سیگنال مربوطه را از خروجی بگیریم.

تفاوت فانکشن ژنراتور با سیگنال ژنراتور در چیست؟
بسیاری از افراد فکر میکنند فانکشن ژنراتور و سیگنال ژنراتور با هم تفاوتی ندارند .سیگنال ژنراتور و فانکشن ژنراتور از مهم ترین دستگاههایی هستند که کابرد زیادی دارند. میتوان گفت ماهیت این دو ژنراتور مثل هم است و هر دو وظیفه تولید سیگنال متناوب تولید میکنند. اصلی ترین تفاوت این دو مولد در نوع سیگنالی میباشد که آنها تولید میکنند. فانکشن ژنراتورها قادرند انواع سیگنال های مربعی ، سینوسی، مثلثی و .. را تولید کنند ، در حالی که سیگنال ژنراتور فقط سیگنال سینوسی تولید میکند. تفاوت دیگر سیگنال ژنراتور با فانکشن ژنراتور در دامنه سیگنال و میزان فرکانس میباشد. کلا فرکانس سیگنالی که توسط فانکشن ژنراتورها تولید میشود از فرکانس سیگنالی که سیگنال ژنراتورها تولید میکنند کمتر میباشد. پس سیگنال ژنراتورها قادرند سیگنالهایی با فرکانس بالا ایجاد کنند ، به عنوان مثال فرکانس تولیدی در مدل های معمولی تا 150 مگا هرتز قابل تنظیم میباشد. در فانکشن ژنراتورهای معمولی فرکانس تولیدی حدود 2،3 مگاهرتز میباشد. شرایط در دامنه سیگنال هست. در سیگنال ژنراتورها دامنه سیگنال های تولیدی خیلی کم و حدودا چند ده میلی ولت میباشد. در فانکشن ژنراتورها دامنه سیگنال های تولید شده خیلی از سیگنال ژنراتورها بیشتر است. دامنه سیگنال در فانکشن ژنراتورهای معمولی در حدود 10 تا 20 ولت پیک تا پیک میباشد.
نتیجه میگیریم سه فاکتور اصلی در مقایسه بین سیگنال ژنراتور و فانکشن ژنراتور عبارتند از: میزان فرکانس ، دامنه و شکل موج

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

شاخه‌ها

تولید کننده‌ها

icon
قبول سفارشات
قیمت مناسب برای تولیدی ها - تماس بگیرید
icon
خدمات طولانی
ده سال خدمات برای دستگاه‌های تولید آذرپرتو
icon
گارانتی معتبر
گارانتی یکساله برای دستگاه‌های تولید آذرپرتو
icon
مهلت تست
مهلت تست ۲۴ ساعته دستگاه‌های ارسالی

Notice: Undefined index: logo in /home/azarpart/public_html/cache/smarty/compile/8a/6e/03/8a6e03e5b457e5c636a22531f103f0f8e611347b.file.global.tpl.php on line 71

Notice: Trying to get property of non-object in /home/azarpart/public_html/cache/smarty/compile/8a/6e/03/8a6e03e5b457e5c636a22531f103f0f8e611347b.file.global.tpl.php on line 71